Fresky v kostele Narození Panny Marie
u kláštera Minoritů v Krnově
Aktuálně Exkurze Restaurování maleb O projektu
Dědictví minoritských klášterů ve Slezsku
Fotogalerie 1 Fotogalerie 2 HistorieOdkazyKontakt

Partner projektu:
Klášter františkánů Glogówek (Polsko)
Operační program přeshraniční spolupráce Česká Republika Polská Republika 2007 2013

SETKÁNÍ S DUCHOVNÍ HUDBOU

autor Květoslava Kukelková

SETKÁNÍ S DUCHOVNÍ HUDBOUDalší v pořadí již  třetí koncert SETKÁNÍ S DUCHOVNÍ HUDBOU KRNOV 2014, pátého ročníku festivalu, se uskuteční v sobotu  4. října 2014 v 19.00 hodin opět pod freskami v kostele Narození Panny Marie.

Tentokrát vystoupí Trio Campagnuollo z Oder. Trio působí od roku 1995. Tvoří jej hudební interpreti působící v různých hudebních institucích Moravy a Slezska. Anna Sokolová - Opavská opera, soprán; Zuzana Sokolová - Konzervatoř Ostrava, housle a  Martin Jakubík - ředitel hudebního kůru v Odrách a předseda spolku pro duchovní hudbu Chorus Odry, varhany. Stěžejní repertoir souboru je od období baroka a klasicismu až po současnost. Zázemím souboru je oderský chrám sv. Bartoloměje a Muzeum Oderska, kde může posluchač slyšet hudební produkci tria nejčastěji.
V koncertu, který pořádají  Konvent minoritů v Krnově, Občanské sdružení Flemmichova vila Krnov a Hudební sdružení Krnov, zazní  díla J. S. Bacha, J. Macha, F. Schuberta, W. A. Mozarta, D. Buxtehude aj.  Srdečně zvou pořadatelé.Code by e-prostor.info